آزمون استخدام مترجم

توجه : در حال حاضر برگه آزمون استخدام مترجم (در هر دو بخش ترجمه انگلیسی به فارسی و ترجمه فارسی به انگلیسی ) به صورت مستقیم به ایمیل مترجمین ارسال می گردد. بنابراین، تکمیل فرم ثبت نام در بخش استخدام مترجمین جهت دریافت برگه آزمون استخدام مترجم الزامیست.

شرکت در آزمون استخدام مترجم و کسب امتیاز لازم جهت آغاز همکاری به عنوان مترجم انگلیسی به فارسی یا مترجم فارسی به انگلیسی الزامی می باشد .

شرکت در آزمون استخدام مترجم مرکز ترجمه قلم طلایی بدون محدودیت سنی امکان پذیر می باشد . مترجمین بایستی توانایی ترجمه و تایپ متون تخصصی یک یا چند رشته تخصصی را دارا باشند .

توان ترجمه و تایپ حداقل ۲۲۵۰ کلمه در روز مد نظر می باشد . مترجمین می توانند در آزمون ترجمه انگلیسی به فارسی و یا ترجمه فارسی به انگلیسی و یا هر دو آزمون استخدام مترجم شرکت نمایند .

شرکت در آزمون استخدامی رایگان بوده و مشمول پرداخت هزینه نمی باشد .

تاریخ و زمان برگزاری آزمون استخدامی

در برگه آزمون استخدامی نام و نام خانوادگی ، شماره تماس و آدرس ایمیل  درج گردد ، به برگه های ناقص ترتیب اثر داده نمی شود.

 • زمان اعلام نتایج آزمون –  روز:  ۲۴ ساعت پس از تحویل برگه آزمون توسط مترجم
  زمان برگزاری آزمون –  روز : در برگه آزمون درج گردیده است .
  اتمام مهلت تحویل برگه آزمون  –  روز: مهلت پاسخ دهی در برگه آزمون درج گردیده است.
  تمدید مهلت آزمون استخدامی :  آزمون استخدامی انفرادی بوده و تمدید نمی گردد.
  نوع اطلاع رسانی در خصوص آزمون استخدام  : از طریق ایمیل و یا sms می باشد.
  فرمت برگه آزمون جذب مترجم :  Microsoft Word 2010
  نحوه دریافت برگه آزمون : برگه به ایمیل تان ارسال خواهد شد.
 • اولویت استخدامی با مترجمینی است که برگه آزمون را سریع تر تحویل امور مترجمین نمایند .
 • توجه : صرفا در صورتی که توانایی ترجمه حداقل ۲۲۵۰ کلمه در روز را دارا می باشید در آزمون شرکت نمایید .

 

نحوه برگزاری آزمون استخدام مترجم : آزمون استخدامی مترجمین به صورت غیر حضوری برگزار می گردد . مهلت کافی جهت تحویل برگه آزمون استخدامی تخصیص می باید .

برگه آزمون شامل تمامی اطلاعات مرتبط با آزمون استخدامی بوده و مترجمین گرامی با دریافت برگه / دانلود برگه ، نسبت به ترجمه متن های مورد نظر در هر بخش اقدام نموده و پس از بازبینی نهایی ، از طریق سایت ترجمه قلم طلایی تحویل می نمایند . زمان اعلام نتایج نیز ۲۴ ساعت  پس از برگزاری آزمون استخدام مترجم می باشد .

پس از قبولی در آزمون استخدام مترجم دفترچه راهنمای همکاری به ایمیل مترجمین ارسال می گردد .

نحوه امتیازدهی به برگه آزمون مترجم

برگه آزمون استخدام مترجم شامل دو بخش می باشد که عبارتند از آزمون ترجمه انگلیسی به فارسی و آزمون ترجمه فارسی به انگلیسی . هر بخش شامل ۸ تا ۱۰ متن از رشته های مختلف دانشگاهی می باشد .

متون انتخاب شده از بین انبوهی از متون ارسالی از سوی مشتریان انتخاب می شوند بنابراین ، مترجم بایستی برگه آزمون را به عنوان سفارشی از جانب مشتری دانسته و با بهترین کیفیت ترجمه انگلیسی به فارسی یا ترجمه فارسی به انگلیسی و یا هر دو را انجام داده و تحویل نماید .

هزینه اخذ شده جهت برگزاری آزمون استخدام مترجم در این مرحله به داوران آزمون و واحد مربوطه پرداخت می گردد .

۲ تا ۴ مترجم بخش انگلیسی به فارسی یا فارسی به انگلیسی با دقت نسبت به بررسی ، ارزیابی و امتیازدهی برگه های آزمون استخدام مترجم اقدام نموده و هر یک امتیاز مورد نظر را ثبت می نماید .

نهایتا ، معدل امتیازات ثبت شده در قالب امتیاز نهایی از ۱۰۰ اعلام می گردد در صورتی که امتیاز ۹۵ و بالاتر باشد ، مترجم پذیرفته شده و در غیر این صورت مترجم پذیرفته نخواهد شد .

56 57 58 59 60

مترجمینی که تا ۷۲ ساعت پس از برگزاری آزمون استخدام مترجم نتیجه را دریافت نمی نمایند ، برگه آزمون شان به دلیل تاخیر در تحویل و یا عدم درج صحیح اطلاعات معتبر شناخته نشده است .

 • عدم درج نام ، ایمیل  و یا خالی بودن کامل برگه آزمون ، موجب رد برگه و عدم اعلام نتیجه خواهد بود .

پس از تکمیل برگه آزمون استخدامی ، برگه را مستقیما به ایمیل OLINKBOX@GMAIL.COM ارسال نمایید و یا از طریق بخش تماس با ما ، نسبت به تحویل برگه آزمون استخدام مترجم اقدام نمایید .

در برگه آزمون درج نام و نام خانوادگی مترجم ، شماره تلفن همراه و آدرس ایمیل معتبر و صحیح الزامی می باشد در غیر این صورت اعلام نتیجه آزمون استخدام مترجم میسر نخواهد بود.

کسب امتیاز ۹۵ و بالاتر توسط مترجم

مترجمینی که موفق به کسب امتیاز ۹۵ و بالاتر در هر از یک بخش های آزمون استخدامی شوند (ترجمه انگلیسی به فارسی – ترجمه فارسی به انگلیسی) به عنوان مترجم فعال شناخته می شوند و دفترچه راهنمای همکاری از طریق ایمیل ارسال خواهد شد . هرگونه سوالی را می توانید از طریق بخش تماس با ما در وب سایت ترجمه قلم طلایی طرح نمایید .

مترجمینی که به عنوان همکار فعال شناخته می شوند از زمان اعلام نتیجه به عنوان همکار شناخته شده و زمان آغاز همکاری از طریق ایمیل به اطلاع مترجمین خواهد رسید .

خواهشمندیم به این نکته توجه داشته باشید که آغاز همکاری به عنوان مترجم انگلیسی به فارسی یا مترجم فارسی به انگلیسی مشروط به ایجاد ظرفیت و تخصیص نیرو می باشد بنابراین با توجه به ترافیک کاری و تعداد مترجمینی که رزومه شان به حالت تعلیق درآمده است نسبت به جذب مترجمین جدید اقدام می گردد .

مترجمینی که امتیاز کمتر از ۹۵ را کسب نموده اند به عنوان مترجم غیر فعال شناخته خواهند شد .

کسب امتیاز ۹۴ و کمتر توسط مترجم

مترجمینی که امتیاز کمتر از ۹۵ را اخذ نموده اند به دلیل کثرت تعداد مترجمین فعال عملا فرصت همکاری نخواهند داشت و در صورت تمایل می توانند در آزمون استخدام مترجم آتی موسسه ثبت نام نمایند .

مرکز ترجمه قلم طلایی همواره از روزمه های جدید استقبال می نماید . به این نکته توجه داشته باشید که هر چه تعداد مترجمین معتبر مرکز ترجمه افزایش یابد به همان میزان با افزایش تبلیغات نسبت به گسترش سیطره خدماتی اقدام می گردد .

در حال حاضر تبلیغات و فعالیت های بازاریابی در حد و اندازه ای است که بتوان مترجمین حال حاضر موسسه ترجمه را فعال نموده و به صورت مستمر نسبت به ثبت سفارش ترجمه متناسب با نیاز و توانایی مرکز ترجمه اقدام نمود .

در صورتی که تعداد مترجمین مورد تایید دارالترجمه افزایش یابد به همان میزان نسبت به افزایش ترافیک کاری در حوزه های کاری مرتبط با ترجمه فارسی به انگلیسی و ترجمه تخصصی انگلیسی به فارسی اقدام می گردد .

دریافت دفترچه راهنمای همکاری مترجم

دفترچه راهنمای همکاری مترجم ، گویای روش همکاری با موسسه ترجمه می باشد . مرکز ترجمه قلم طلایی در تلاش است تا ساده ترین و سریع ترین روش همکاری را اجرایی نماید .

تعامل با مترجمین از طریق تماس تلفنی ، SMS و یا ایمیل خواهد بود. اطلاع رسانی سریع بوده و ازطریق SMS می باشد .مدیریت کامل پروژه ترجمه متون انگلیسی به فارسی و ترجمه فارسی به انگلیسی تحت اختیار مترجم متن می باشد .

مترجم به عنوان مسئول پروژه ، در خصوص پذیرش و یا رد سفارش ترجمه متن اختیار کامل دارد .

دفترچه راهنمای نحوه همکاری مترجمین حاوی تمامی اطلاعات مرتبط با پروسه ترجمه متون می باشد و صرفا در اختیار مترجمینی قرار می گیرد که به عنوان مترجم فعال و مورد تایید موسسه ترجمه شناخته شده اند .

زمان آغاز همکاری مترجم پذیرفته شده

زمان آغاز همکاری مترجم در زمان اعلام نتایج اعلام می گردد . با توجه به تعداد بسیار زیاد مترجمین ، تاریخ دقیق آغاز همکاری در بازه های زمانی معین اعلام خواهد گردید .

ترافیک کاری فصلی و تعداد مترجمین تعلیق شده در تسریع زمان آغاز همکاری مترجمین تاثیرگذار خواهد بود . در صورتی که مترجمینی امتیاز کامل ۱۰۰ را در آزمون استخدام مترجم کسب نمایند خارج ازنوبت در اولین فرصت همکاری شان را آغاز خواهند نمود .

در صورتی که تا کنون نسبت به دریافت فرم استخدام اقدام ننموده اید خواهشمندیم فرم مربوطه را (فرم استخدام مندرج در پایین ) را تکمیل نمایید و ایمیل خود را چک کنید :

استخدام مترجم، ویراستار، طراح پاورپوینت، تایپیست
جهت استخدام در مرکز قلم طلایی (شرکت پردازشگران هوشمند سهند داده PHSD) خواهشمندیم فرم ذیل را تکمیل نمایید. پاسخگویی فوری می باشد.
لطفا نام و نام خانوادگی تان را وارد نمایید.
لطفا استان محل زندگی تان را اعلام نمایید.
لطفا شهر محل زندگی تان را اعلام نمایید.
لطفا ادرس دقیق پستی خود را جهت دریافت مرسوله پستی شرکت اعلام نمایید.
اعلام کد پرستی ده رقمی محل سکونت جهت دریافت مرسولات پستی شرکت الزامیست.
لطفا کد ملی خود را وارد نمایید.
لطفا شماره تلفن همراه را جهت برقراری تماس تلفنی اعلام نمایید.
لطفا شماره تلفن همراه دوم را جهت برقراری تماس تلفنی در صورت عدم در دسترس بودن شماره همراه اول، اعلام نمایید.
لطفا شماره تلفن ثابتی را جهت برقراری تماس توسط شرکت اعلام نمایید.
Max file size is 20 MB. خواهشمندیم نسبت به ارسال عکس پرسنلی جهت ثبت در فرم متقاضی و کارت عضویت اقدام نمایید.
Max file size is 20 MB. مطابق مفاد خدماتی وزارت صنعت، معدن و تجارت، هویت متقاضی به عنوان مجری پروژه الزاما محرز خواهد گردید. صرفا به درخواست هایی ترتیب اثر داده می شود که نقص مدارک نداشته باشند.
در صورتی که وب سایت و یا وبلاگی را مدیریت می نمایید لطفا آدرس مربوطه را اعلام نمایید. تیم انفورماتیک از متقاضیان مجرب در حوزه آی تی دعوت به همکاری می نماید.
اطلاعات مالی متقاضی :
لطفا در وارد کردن اطلاعات مالی دقت نمایید. تمامی مطالبات متقاضیان عزیز صرفا به حسابی واریز خواهد شد که توسط متقاضی در این فرم اعلام می شود. لطفا صحت اطلاعات اعلامی را بررسی نمایید.
لطفا نام بانکی را که در آن حساب بانکی دارید اعلام نمایید.
لطفا شماره 16 رقمی کارت بانکی تان را اعلام نمایید.
لطفا تاریخ انقضای کارت بانکی را اعلام نمایید تا در صورت سپری شدن مهلت مقرر، از واریز و بروز مشکل، جلوگیری شده و به شما اطلاع رسانی شود.
سوابق تحصیلی متقاضی :
لطفا سوابق تحصیلی و اکادمیک خود را اعلام نمایید. لطفا به تخصص های کسب شده و علاقه مندی های تان اشاره نمایید. موسسه را در مسیر فراهم نمودن شرایط کاری ایده آل برای شما، یاری نمایید.
لطفا آخرین مدرک تحصیلی تان را اعلام نمایید.
حداقل توان کاری برای ترجمه متن فارسی 2000 کلمه، برای ترجمه متن انگلیسی 2500 کلمه، برای طراحی پاورپوینت حداقل 22 اسلاید انگلیسی یا فارسی می باشد.
لطفا رشته تحصیلی دانشگاهی یا شاخه تحصیلی تان را اعلام نمایید.
لطفا میزان تسلط خود به زبان انگلیسی را اعلام نمایید.
لطفا در صورتی که به سایر زبان ها نیز تسلط دارید اعلام نمایید.
لطفا حداقل 4 زمینه تخصصی که در آن توانایی ترجمه و تایپ با کیفیت بالا را دارید اعلام نمایید.
لطفا در صورتی که در زمینه های کاری مرتبط با ترجمه، تایپ، ویراستاری، صحافی، طراحی پاورپوینت و سایر خدمات مرتبط با حوزه خدمات اکادمیک، صاحب تجربه و سابقه کاری هستید اعلام نمایید.
نیازمندی های موسسه:
در صورتی که در زمینه های زیر سابقه کاری و تجربه مرتبط دارید اعلام نمایید.
حقوق و دستمزد :
مهم : با توجه به افت و خیز حق الزحمه خدمات در بازار ترجمه (با توجه به فصل کاری) و قدرت مالی مشتریان ، معدل تعرفه کشوری در جدول خدماتی مرکز ترجمه قلم طلایی لحاظ می گردد ، افزایش مداوم حق الزحمه ها و حفظ ارزش ترجمه در کانون توجه موسسه می باشد . مبلغ حق الزحمه پس از شرکت در آزمون استخدامی و براساس مبلغ روز مصوب اعلام می شود. تمامی اطلاعات حقوقی شرکت، در بخش دپارتمان مترجمین درج گردیده است.
خواهشمندیم سوالات، انتقادات و پیشنهادات تان را با موسسه در میان گذارید.

4 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*