خلاصه نویسی متون

خلاصه نویسی متون سرویسی دانجشویی است و صرفا دانشجویان از سرویس خلاصه نویسی متن استفاده می نمایند . خلاصه نویسی متن شامل تلخیص کتاب ، مقاله ، پایان نامه ، تحقیق ، اخبار و … می شود .

خلاصه نویسی متن فارسی بسیار راحت و سریع می باشد و مترجم بخش انگلیسی به فارسی به راحتی می تواند متنی را با مطالعه سریع و دریافت دقیق معنا و مفهوم در مدت زمانی کوتاه خلاصه نموده و به صورت تایپ شده تحویل نماید .

  • در خلاصه نویسی بایستی چهارچوب تعریف شده ای رعایت گردد تا خلاصه نویسی ارائه شده از لحاظ آکادمیک معتبر و مستند و قابل استفاده باشد بنابراین در این حوزه صرفا بایستی نیرویی را به کار گرفت بر موضوع و رشته تخصصی متن آشنایی لازم را داشته و از سوی دیگر با فن تلخیص نیز آشنایی کامل داشته باشد تا بتواند تنها با یک یا دو بار مطالعه ،شهد موضوع را با بیانی شیوا و روان و با جملاتی کاملا پیوسته از لحاظ معنایی پیاده سازی نموده و پروژه تلخیص را در نسخه نهایی با کیفیت مورد انتظار مشتری تحویل نماید .

خلاصه نویسی متن انگلیسی

خلاصه نویسی گاها از سوی دانشجویان درخواست می گردد . این سرویس از لحاظ قیمت نسبت به سرویس خلاصه نویسی متون فارسی گران تر است و دلیل آن نیز تسلط مترجم و خلاصه نویس به زبان انگلیسی می باشد زیرا بایستی ابتدا متن شما که به زبان فارسی و یا انگلیسی می باشد به صورت دقیق مطالعه نماید سپس خلاصه متن را به زبان انگلیسی پیاده سازی نماید و این پیاده سازی به گونه ای باشد که عاری از هرگونه سهو و خطا بوده و تلخیص بار علمی لازم را مطابق چهارچوب های آمادمیک تعریف شده داشته باشد .

بنابراین سرویس خلاصه نویسی متن انگلیسی نیاز به صرف زمان بیشتر ، پرداخت هزینه بیشتر و از سویی دقت بیشتر در انتخاب مجری پروژه دارد .

طبیعتا در صورت سهو در انتخاب مجری و موسسه مناسب به منظور انجام پروژه خلاصه نویسی ، با توجه به ساختار حقوقی تعریف شده ، امکان ضایع شدن حق مصرف کننده وجود خواهد داشت .

استعلام هزینه ترجمه
لطفا جهت اطلاع از هزینه انجام پروژه، تاریخ تحویل پروژه و میزان تخفیف تخصیص یافته، این فرم را تکمیل نمایید.
لطفا نام و نام خانوادگی خود را اعلام نمایید.
لطفا شماره تلفن همراه خود را اعلام نمایید.
لطفا رشته دانشگاهی مرتبط با پروژه ارسالی تان را اعلام نمایید.
لطفا سرویس مورد نظرتان را انتخاب نمایید.
لطفا میزان فوریت پروژه را اعلام نمایید.
Max file size is 20 MB. حداکثر حجم فایل جهت آپلود 20 مگابایت می باشد.
Max file size is 20 MB. حداکثر حجم فایل جهت آپلود 20 مگابایت می باشد.
Max file size is 20 MB. حداکثر حجم فایل جهت آپلود 20 مگابایت می باشد.
Max file size is 20 MB. حداکثر حجم فایل جهت آپلود 20 مگابایت می باشد.
لطفا توضیحات و نکات مرتبط با درخواست تان را در صورت نیاز جهت طرح، به صورت کامل شرح نمایید.

با استفاده از فرم بالا ، می توانید نسبت به ثبت درخواست دریافت تلخیص متن اقدام نمایید . در وارد نمودن آدرس ایمیل صحیح دقت نمایید .

خلاصه نویسی و ترجمه انگلیسی به فارسی

برخی درخواست ها به صورت ترکیبی بوده و علاوه بر برگردان متن انگلیسی به فارسی کاربران درخواست می نمایند تا خلاصه ای از متن را نیز دریافت نمایند . درخواست های این چنینی در اکثر موارد تکالیف دانشگاهی می باشند و چون با هدف کسب نمره حداکثری از این سرویس استفاده می شود حساسیت کار بالا بوده و ترجمه انگلیسی به فارسی و خلاصه نویسی ارائه شده بایستی در حدی باشد که توانایی جلب رضایت استاد مربوطه را داشته باشد .

به همین دلیل این سرویس به صورت تخصصی و با نظارت واحد بازرسی موسسه ارائه می گردد تا علاوه بر ارائه پروژه تخصصی ، در پروسه تلخیص نیز تمامی معنا و و مفهوم و نکات کلیدی موضوع ذکر گردیده و خلاصه ارائه شده به عنوان چکیده متن از ارزش علمی لازم برخوردار باشد به گونه ای که با مطالعه چکیده متن انگلیسی خواننده بتواند تسلط نسبی بر موضوع داشته باشد .

خلاصه نویسی و ترجمه فارسی به انگلیسی

ترجمه فارسی به انگلیسی ذاتا سرویسی پر مشقت است .

دلیل این امر نیز این است که ترجمه فارسی به انگلیسی نیازمند تسلط کامل مترجم به زبان انگلیسی و زبان فارسی است و هیچگاه نمی توان فرد یا افرادی را یافت که در چندین زمینه تخصصی ، توانایی ارائه پروژه برگردان متن فارسی به انگلیسی دانشگاهی و آکادمیک را داشته باشند به همین دلیل این سرویس از حساسیت بالایی برخوردار بوده و صرفا تعداد معدودی مترجم فارسی به انگلیسی قادر به ارائه مناسب ترین پروژه می باشند .

abstract_translation_pic1

در این خلاصه نویسی متن فارسی به انگلیسی نیز بسیار حساس و دشوار می باشد زیرا مترجم فارسی به انگلیسی بایستی در حد و اندازه ای ظاهر شود که بتواند معنا و مفهوم کامل دریافتی از متن فارسی را با نثری شیوا و بدون از بین رفتن پیوستگی موضوع خلاصه نموده و شهد مطلب را با نثری روان منتقل نماید .

در خصوص درخواست های مرتبط با مقاله ISI به دلیل نگارش بخش چکیده توسط نویسنده گاها مشکل و دشواری کمتری در مسیر تلخیص متون وجود دارد .

نحوه تخمین هزینه خلاصه نویسی

تخمین هزینه خلاصه نویسی به دلیل ترکیبی بودن درخواست فوق همواره به عنوان درصدی از خدمات تخصصی ترجمه انگلیسیو ترجمه فارسی در نظر گرفته می شود .

خدمات برگردان متن انگلیسی و متن فارسی، سرویس هایی هستند که تمامی خدمات نظیر ویرایش ، تلخیص ، تایپ و … در آن ها نهادینه گردیده و در صورت استفاده کاربر از ترجمه انگلیسی به فارسی و یا ترجمه فارسی به انگلیسی خدمات فوق الذکر ارائه می گردد .

بنابراین در تعیین هزینه سرویس خلاصه نویسی همواره درصدی منصفانه از ترجمه فارسی یا ترجمه انگلیسی را در نظر می گیریم .

abstract_translation_pic4

در خصوص خلاصه نویسی نیز با توجه به زمینه تخصصی ،حجم متن ، زمان مورد نظر جهت تحویل ، سطح تخصصی متن و مقطع تحصیلی و …. هزینه محاسبه گردیده و اعلام می شود .

سرویس تلخیص سرویسی تخصصی و دانشجویی بوده و طبیعتا تخفیف ویژه دانشجویی برای سرویس فوق در نظر گرفته خواهد شد .

ویژگی خلاصه نویسی تخصصی دانشجویی

خلاصه نویسی تخصصی دانشجویی در دو بخش قابل شرح می باشد بخش خلاصه نویسی ترجمه انگلیسی و  ترجمه فارسی .

در بخش خلاصه نویسی توام با ترجمه انگلیسی به فارسی دانشجویان و اساتید دانشگاهی چندین مقاله را در زمینه و موضوع علمی واحد انتخاب نموده و ثبت می نمایند و علاوه بر دریافت ترجمه انگلیسی به فارسی کامل مقالات ، خلاصه نویسی هر مقاله را در یک یا دو صفحه درخواست می نمایند تا نهایتا با مطالعه مقالات بتوانند به نتیجه لازم رسیده و یک مقاله جدید را به نام خود ثبت نمایند .

abstract_translation_pic2

در خلاصه نویسی ترجمه فارسی به انگلیسی موضوع کمی متفاوت خواهد بود .

زیرا در صورتی که منابع نگارش مقاله فارسی باشد عموما منابع کتاب های قطور و یا مقالات حجیم می باشند که مطالعه تمامی محتوای فوق شاید ، خارج از حوصله و شرایط تحصیلی و کاری نویسندگان مقاله ، دانشجویان و اساتید دانشگاهی باشد به همین دلیل تلاش می نمایند تا با دریافت ترجمه فارسی به انگلیسی و نهایتا تلخیص به زبان انگلیسی با دریافت معنا و مفهوم و نکات کلیدی متون فارسی و انگلیسی ، مقاله خود را به رشته تحریر درآورند.

خلاصه نویسی مقاله انگلیسی و فارسی

پر ترافیک ترین بخش ترجمه ، ترجمه مقاله می باشد و از سویی ، پر طرفدارترین بخش نیز تلخیص مقاله می باشد . در این بین ترافیک خلاصه نویسی ترجمه انگلیسی بیش از ترافیک تلخیص ترجمه فارسی می باشد .

تلخیص مقاله در بخش انگلیسی به فارسی همواره مورد نیاز بوده و به تعداد کافی نیروی کاری در این بخش در نظر گرفته شده است .

abstract_translation_pic5

خلاصه نویسی مقاله سرویسی پر طرفدار می باشد که نه تنها در داخل کشور ، بلکه در خارج از کشور نیز همواره مخاطبان بیشماری دارد و به عنوان یکی از شاخه های خدمات ترجمه تخصصی همواره مورد توجه موسسات خدماتی می باشد .

زمینه های تخصصی خلاصه نویسی

زمینه تخصصی تلخیص در ترجمه همانا رشته های تخصصی دانشگاهی می باشند در برخی موارد مرکز ترجمه قلم طلایی از برخی رشته های دانشگاهی پشتیبانی نمی نماید .

رشته هایی که در بخش ترجمه ساپورت نمی شوند در بخش خلاصه نویسی نیز پشتیبانی نخواهند شد زیرا تلخیص نیز بخشی از خدمات ترجمه در نظر گرفته می شود و مرکز ترجمه با توجه به مسئولیتی که دارد صرفا ترجمه و خلاصه نویسی متونی را می پذیرد که توانایی ارائه بهترین کیفیت ممکن را داشته باشد .

abstract_translation_pic3

عدم پشتیبانی از برخی رشته های دانشگاهی در بخش ترجمه نیز ناشی از عدم وجود نیروی کاری لازم و مترجم متخصص در این بخش می باشد به همین دلیل و به خاطر عدم وجود تضمین لازم در خصوص دریافت ترجمه ای معتبر و تخصصی و یا خلاصه نویسی مستند ، پشتیبانی از برخی رشته های دانشگاهی منتفی خواهد بود که متعاقبا اعلام خواهد شد .

مدت زمان تحویل خلاصه نویسی متن

مدت زمان تحویل پروژه تلخیص متون فارسی و انگلیسی به حجم پروژه ، رشته تخصصی و سلایق مشتری بستگی دارد . عمدتا خلاصه نویسی زمان کمتری را نیاز خواهد داشت اما در صورتی که کاربر خارج از زمانبندی اعلام شده از سوی موسسه در مدت زمانی کوتاه تر پروژه خود را درخواست نماید ، مرکز ترجمه نسبت به تخصیص نیروی بیشتر به منظور تسریع ورند تلخیص متون اقدام می نماید .

یک دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *